Sport

Liverpool në kërkim të edhe një tjetër mesfushori


Liverpool është gati të shtojë përpjekjet për të nënshkruar me mesfushorin e Nice, Khephren Thuram, sipas gazetarit Rudy Galetti.

Thuram, 22 vjeç, u la jashtë lançimit të kompleteve të reja të Nice së fundmi pasi spekulimet për një lëvizje këtë verë intensifikohen. Një ofertë prej rreth 60 milionë euro raportohet se do të sjellë reprezentuesin e Francës U21, por Newcastle gjithashtu po i vëzhgon gjërat nga afër.

  • Liverpool tashmë ka aktivizuar një klauzolë lirimi prej 70 milionë eurosh në kontratën e mesfushorit të RB Leipzig, Dominik Szoboslai.

Szoboszlai, 22 vjeç, pritet të udhëtojë në Liverpool këtë fundjavë për testet mjekësore, pasi tashmë ka rënë dakord për kushtet personale. Ai do të bëhet nënshkrimi i dytë i verës i Liverpool-it pasi Alexis Mac Allister i Brighton mbërriti për 35 milionë funte fillestare.

Romeo Lavia i Southampton është gjithashtu një objektiv i mundshëm nëse lëvizja për Thuram nuk funksionon.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore