Sport

Liverpool do përmbushë klauzolën e lirimit të Gavi-t nëse ai nuk nënshkruan me Barcelonën


Liverpool thuhet se është i gatshëm të përmbushë klauzolën e lirimit të Gavi-t nëse ai refuzon të nënshkruajë një marrëveshje të re me Barcelonën.

Adoleshenti besohet se është duke negociuar një kontratë të re me gjigantët katalanas me marrëveshjen e tij që skadon në fund të sezonit të ardhshëm.

Drama e kontratës thuhet se ka vënë në gatishmëri Liverpool dhe Manchester United.

Sipas raporteve të ndryshme, skuadra e Jurgen Klopp do të paguante klauzolën e lirimit prej 50 milionë funtesh për të nënshkruar me mesfushorin qendror.

Sidoqoftë, duket se shpresat e Liverpool-it mund të zvogëlohen me lojtarin që përflitet se është afër përkushtimit të së ardhmes së tij afatgjatë te Barcelona.

Presidenti i klubit, Joan Laporta, tha më parë për L’Esportiun: “Agjenti i Gavi e ka në tryezë propozimin e ri për kontratë prej kohësh, por ende nuk e ka pranuar”.

Kujtojmë se Gavi shënoi në ndeshjen mes Spanjës dhe Republikës Çeke, gol që ndihmoi që ndeshja të përfundonte barazim.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore