Liga e Konferencës/ Vllaznia barazon ndaj Universitatea Craiova-s në “Loro Boriçi”

Vllaznia është ndarë në barazim 1:1 ndaj ekipit rumun, Universitatea Craiova, në ndeshjen e parë të raundit të dytë kualifikues në Ligën e Konferencës.

Fillimi i ndeshjes në “Loro Boriçi” u karakterizua me lojë më të mirë të rumunëve, të cilët e nisën vrullshëm takimin.

Megjithatë Vllaznia arriti të mbrohej mirë, deri në sekondat e fundit të pjesës së parë, kur arbitri dha penallti për skuadrën e Craiova-s.

Penalltia e dhënë ishte “bujare” për mysafirët, derisa Andrei Ivan shënoi edhe pse portieri i Vllaznisë, Bojan Zogovic, e kuptoi anën dhe ishte shumë afër ta priste.

Pjesa e parë përfundoi me epërsi minimale të mysafirëve nga Rumunia, teksa në të dytën Vllaznia reagoi.

Ishte minuta e 51-të, kur Ardit Hoxhaj shënoi për ta barazuar rezultatin dhe për ta ndezur atmosferën në stadiumin “Loro Boriçi”.

Në vazhdim, Universitatea Craiova pati edhe dy raste të mira për ta fituar takimin, por shkodranët u mbrojtën mirë.

Ndeshja e kthimit në Rumani do të zhvillohet një javë më vonë, me Vllazninë që do të kërkojë ta fitojë ndeshjen për të vazhduar në raundin tjetër.