Sport

Leicester refuzon ofertën e Newcastle për Maddison


Leicester City ka refuzuar një ofertë prej 40 milionë funte nga Newcastle për mesfushorin James Maddison.

Trajneri i Leicester, Brendan Rodgers ende nuk ka bërë një nënshkrim të rëndësishëm gjatë afatit kalimtar aktual.

Maddison ka edhe dy vjet të mbetura në kontratën e tij me Leicester, pasi ka nënshkruar një zgjatje në 2020.

Mesfushori shënoi 12 gola në 35 paraqitje në Premier League sezonin e kaluar.

Nuk dihet nëse ish-mesfushori i Coventry-t, i cili iu bashkua Leicester-it nga Norwich City për 20 milionë funte në vitin 2018, do të ishte në favor të një lëvizjeje në St James’ Park.

Newcastle kanë bërë tre nënshkrime – mbrojtësit Sven Botman dhe Matt Targett dhe portierin Nick Pope në merkaton e parë verore të klubit që nga transferimi i tetorit të kaluar i mbështetur nga Arabia Saudite.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore