Sport

LeBron James hedh poshtë thashethemet për rikthim në javën e fundit të sezonit


Tifozët e Los Angeles Lakers kanë pritur me padurim kthimin e LeBron James në fushë për të rritur shanset e ekipit për të kaluar në play-off.

Megjithatë, thashethemet se ylli i ekipit po synonte një rikthim për javën e fundit të sezonit janë hedhur poshtë nga vetë James.

Lakers njoftoi të enjten se James kishte filluar “aktivitetin në fushë” dhe një “program gradual të lëvizjes së basketbollit” për t’u rikthyer nga një problem i tendinit të këmbës që e ka mbajtur jashtë fushës për 12 ndeshje. Megjithatë, asnjë afat zyrtar nuk është dhënë për kthimin e tij.

Menjëherë pasi raportet për një rikthim të mundshëm në javën e fundit të sezonit u zbuluan në disa reporterë të NBA dhe Lakers, James shkoi në Twitter për të folur të vërteten e tij.

Pavarësisht mohimit të James, nuk mund të mohohet se Lakers ka nevojë që ai të rikthehet në fushë nëse ata shpresojnë të bëjnë ndonjë gjë në playoff.

Skuadra aktualisht ka rekord të barabartë me dy ekipe të tjera në Konferencën Perëndimore dhe kanë nevojë të dëshpëruar për fitore për të përmirësuar shanset e tyre për të siguruar një vend në playoff.

Ndërsa Lakers me siguri do të përfitonin nga rikthimi i James në fushë, është e qartë se ai po merr kohën e tij për të siguruar që të kthehet në fuqi të plotë. Pa asnjë afat zyrtar për kthimin e tij,

Tifozët e Lakers do të duhet të vazhdojnë të presin me durim që ylli i tyre të dalë sërish në fushë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore