Përballje

LeBron James gjakos Scott Foster-in në humbjen e Lakers ndaj Nuggets


Superylli i Los Angeles Lakers, LeBron James i dha një goditje aksidentale gjyqtarit Scott Foster, ku i gjakosi buzën ai u përplas me gjyqtarin gjatë çerekut të katërt të humbjes së ndeshjes së tretë ndaj Denver Nuggets në finalet e Konferencës Perëndimore.

James, 38 vjeç, u kthye shpejt për një pushim të shpejtë në sulm dhe u përplas me Foster, i cili me sa duket u gërvishtet nga bilbili i tij.

Loja u ndal për të kontrolluar shefin e ekuipazhit, i cili ishte në gjendje të kthehej në dysheme, por jo përpara një ndërveprimi gazmor me James.

Foster, 56 vjeç, iu desh t’i thoshte James të qetësohej kur ai ishte i bindur se kjo ishte një aksident. Më pas ai bëri shaka se lojtari i Lakers kishte pritur “25 vjet” për ta bërë këtë.

Austin Reaves gjithashtu bëri shaka se James duhet të kishte marrë një teknikë. Mbreti nuk e gjeti atë zbavitëse dhe vazhdoi të mbrojë çështjen e tij.

Lakers janë duke humbur serinë përballë Nuggets 0-3 në WCF pas humbjes së tyre të parë në shtëpi në Playoffs NBA 2023.

James e mbylli garën me 23 pikë dhe goditi disa tre pikësha pasi nuk shënoi asnjë nga thellësia në dy ndeshjet e para.

Foster njihet kryesisht si gjemb në krahun e Chris Paul. Ai ka një rekord karriere 2-17 kur është duke gjykuar.

Denver ka mundësinë të shkatërrojë LA të hënën në ndeshjen 4, e cila do të siguronte paraqitjen e parë të klubit në finalet e NBA.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore