Sport

LeBron James është ‘i mallkuar’: Ai humbi 19 tre pikëshat e fundit në çerekun e fundit në playoff


LeBron James nuk pati natën e tij më të mirë në Denver në humbjen 108-103 të Los Angeles Lakers ndaj Nuggets që e çon skuadrën e Kolorados në 2-0 në finalen perëndimore.

Në një përleshje me Nikola Jokic, lojtari i Lakers humbi ekuilibrin dhe përfundoi duke u përplasur me një tifoz të ulur në Ball Arena.

James ishte aq i pafat sa në përplasjen e tij pija e akullt që po konsumonte fansi e spërkati në fytyrë.

“Faleminderit”, tha LeBron kur fansi i la një peshqir që të mund të thahej.

Në këtë lojë, përveç humbjes, James humbi një ngulitje ku ishte i vetmuar, ra një kërcim më pak se një triple-double dhe zgjati serinë e tij të dobët nga vija e tre pikëve në çerekun e fundit të play-off-it.

LeBron, i cili është një për 20 nga i tre pikëshi në çerekun e katërt që nga loja 2 e Playoffs NBA, i ka humbur 19 trepikëshat e tij të fundit në çerekun e fundit të playoffs.

Kjo është seria më e keqe e parë në playoffet e NBA në 25 sezonet e fundit.

LeBron e përfundoi ndeshjen me 22 pikë, 9 kërcime, 10 asistime, 4 vjedhje dhe 2 bllokime në 40 minuta.

LeBron deklaroi pas humbjes që e lë 2-0 ndaj Denverit se “derisa të mundesh katër herë duhet të kesh besim”.

“Ne kemi një shans për të shkuar në shtëpi dhe për të bërë mirë. Derisa të mposhteni katër herë ju keni gjithmonë një shans, ne duhet t’i qasemi me këtë besim”, tha ylli i Lakers në një konferencë për shtyp.

James pranoi se rikthimi do të jetë “i ndërlikuar”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore