Muzikë

Lana Del Rey kritikon ish-menaxherin e saj të turneut që u dorëhoq “pa arsye” pas 15 vjetësh, një muaj para performancës së saj në “Coachella”


Këngëtarja Lana Del Rey ka goditur një ish-menaxher turnesh pas fundjavës së saj të parë në krye të Festivalit të Muzikës “Coachella 2024”.

Krijuesja e hitit “Ultraviolence”, shkroi një shënim të gjatë në Instagram së fundmi, duke falënderuar ekipin e saj për kontributin në javën e parë të suksesshme, përpara se të sulmonte ish-bashkëpunëtorin Pete, me sa duket duke iu referuar menaxherit të turneut të saj Peter Abbott.

Lana – emri i vërtetë i të cilës është Elizabeth Woolridge Grant – pohoi se Pete, i cili ishte menaxheri i saj i turneut për 15 vjet, u largua papritmas pak më shumë se një muaj para festivalit.

Cody Jay, Lana Del Rey, Peter Abbott.

Në mbishkrimin e saj, ajo falënderoi një shoqe të skuadrës të quajtur Emily “për rritjen e detyrës së menaxherit të turneut kur Pete u largua pa asnjë arsye pas 15 vjetësh”.

Lana pohoi se ai u largua “sepse ishte i lënduar që mori 10 biçikleta kompedi falas nga Wally Crowder dhe rastësisht vendosi që ai ishte më shumë një skenografi sesa një menaxher turneu”.

Wally ndihmoi yllin e hitit “Video Games” të koreografonte hyrjen dhe daljen e saj ikonike me motoçikletë në ngjarje.

Lana shtoi se dalja e Pete erdhi pa paralajmërim, duke shkruar: “Kurrë nuk kam marrë një telefonatë nga ai, ndoshta kurrë nuk do të ndodh një gjë e tillët”.

“Ende mirënjohës për 15 vitet e fundit. Mos u shqetësoni – 37 ditë ishin më shumë se koha e mjaftueshme për të mbledhur një titull të tërë të vendosur nga ne. Aspak stresues”, shtoi ajo.

Në postim ajo falënderoi fansat e saj, grupin, Crowder, si dhe të ftuarit specialë Billie Eilish, Jon Batiste dhe Jack Antonoff, dhe ndau një sërë pamjesh nga prapaskenat e ekipit të saj.

Lana Del Rey, Billie Eilish.

Paraqitja e saj në “Coachella” vjen një dekadë pasi performoi për herë të fundit në festival në vitin 2014.

Del Rey ishte prenotuar të performonte në vitin 2020 në “Coachella”, përpara se festivali të anulohej për shkak të pandemisë COVID-19.

Lana do të rikthehet në skenën e Coachella më 19 prill për një fundjavë të dytë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore