Sport

Lampard flet rreth largimit nga Chelsea


Frank Lampard thotë se “ai kurrë nuk do të ndihet sikur po i thotë lamtumirë” Chelsea-t ndërsa përgatitet për ndeshjen e fundit të periudhës së tij të dytë në krye.

Kontrata afatshkurtër e Lampard skadon në fund të sezonit dhe një marrëveshje është në fuqi që ish-menaxheri i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino të marrë drejtimin në verë.

“Do të rikthehem shumë herë te Chelsea”, ka thënë ish-mesfushori i Bluve.

“Unë jam mjaft i qetë për këtë dhe jo shumë nostalgjik.”

Lampard pasoi Graham Potter në prill, por ka marrë vetëm katër pikë nga tetë ndeshjet e tij në Premier League, një numër që e lë klubin në vendin e 12-të në tabelë duke shkuar në ndeshjen e fundit të sezonit në shtëpi ndaj Newcastle United.

Pavarësisht rezultateve të dobëta, Lampard mbetet një favorit i turmës në Stamford Bridge si rezultat i një karriere të shkëlqyer si lojtar, ku ai fitoi 13 trofe në po aq vite dhe mbetet golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të klubit.

“Unë kurrë nuk do të ndihem sikur po u them lamtumirë tifozëve”, tha Lampard, i cili kishte një periudhë të përhershme në krye të Chelsea midis korrikut 2019 dhe janarit 2021.

“Do të jetë fundi i sezonit dhe fundi i kohës sime të kthimit, por normalisht kur largohesh nga një klub nuk ke nxitim si menaxher. Ti je në një ditë, një ditë tjetër dhe kjo është mirë.

“Kur merr një karrierë menaxheriale nuk do të thotë se do të jesh në një klub në të cilin kishe 13 vjet si lojtar përgjithmonë.

“Sigurisht që e vlerësoj mbështetjen e fansave të dielën. Më shumë se çdo gjë do të doja t’u jepja atyre një performancë për t’u marrë për verën dhe të ndihen pak më pozitivë.”

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore