Jetesë & Stil

Kylie Minogue thotë se po “e shijon” lirinë e të qenit beqare


Këngëtarja dhe aktorja, Kylie Minogue ka zbuluar së fundmi filozofinë e saj aktuale mbi dashurinë, derisa ka theksuar se po e shijon “beqarinë”.

Mingoue ka thënë se ka pasur shumë shanse për të nisur romanca të reja, por ajo vazhdon të ketë stepje në këtë drejtim.

“Epo, unë jam beqare dhe e shijoj këtë liri”, tha Minogue në një intervistë për The Mirror, transmeton AlbanianPost.

“Mendoj se ne mund të bëjmë zgjedhje të ndryshme në këtë kohë nga sa mund të kemi në raste të tjera. Mendoj, mos kini frikë, por unë kam, patjetër”, shtoi ajo.

Ylli australian i popit, i cili do të performojë shtoi se ka disa romanca nga e kaluara e saj, të cilat me kënaqësi do t’i kishte bërë pa të.

“Ka disa romanca të cilat s’do prishte punë edhe nëse nuk do të kishin nisur fare, por e gjitha është pjesë e asaj që na bën njerëz dhe të kuptuarit tonë për gjithçka”, tha Minogue.

“Po përpiqem të mendoj diçka të mrekullueshme për të thënë, por hej, ju bini në dashuri. Çfarë mund të bëni? Dhe jetoni dhe mësoni”, shtoi ajo.

Muajin e kaluar, Minogue u shpall si e nderuar në “Billboard Women in Music Awards 2024”, ku ajo do të mund të ndajë më tej mirënjohjen e saj pasi të marrë në shtëpi çmimin “Icon” në Teatrin YouTube në Los Anxhelos më 6 mars.

Në ceremoni – ku Minogue do të njihet së bashku me Maren Morris, Ice Spice, Charli XCX, Young Miko, Victoria Monet, NewJeans, TEMS dhe Luisa Sonza – muzikantja do të festohet pas publikimit të albumit të saj të 16-të në studio “Tension” të vitit 2023.

Duke folur për albumin vitin e kaluar, Minogue tha se “as që e dinte se do të angazhohej plotësisht për një album tjetër” pas “Disco” së 2020-ës, përpara se të vendoste “thjesht të hynte dhe të argëtohej” me projektin e fundit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore