Libra

“Kushtetuta materiale në shkencën juridike dhe si realitet” – libri i ri i Enver Hasanit


Enver Hasani

Profesori i së Drejtës dhe Marrëdhënieve Ndërkombëtare Enver Hasani, nëpërmjet një postimi në platformën sociale, Facebook, ka bërë të ditur se botuar një libër të ri me “Kushtetuta materiale në shkencën juridike dhe si realitet”.

Libri, sipas ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, trajton në mënyrë shkencore fenomenin e kushtetutës materiale, nga këndvështrimi historik dhe aktual.

Hasani ka bërë të ditur trajtesa e këtij fenomeni shkencor është bërë me përdorimin e metodës krahasuese.

“Libri do të promovohet gjatë ditëve në vijim dhe të interesuarit për librin do të kenë mundësi ta marrin atë”, ka potencuar ai.

Libri, ka bërë të ditur Hasani, është vënë në shitje te Fondacioni “Ibrahim Rugova”, te Kompleksi Qafa, në Prishtinë.

Libri i ri i Enver Hasanit

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore