Stil

Kush është i dashuri i Miley Cyrus? Gjithçka rreth Maxx Morandos


Këngëtarja Miley Cyrus dhe i dashuri i saj, bateristi Maxx Morando, janë një çift me stil.

Të dy u lidhën për herë të parë në mënyrë romantike në dhjetor të vitit 2021, kur u fotografuan duke u afruar në prapaskenë gjatë speciales së këngëtares në NBC, festën e Vitit të Ri.

Një muaj më parë, Cyrus mori pjesë në shfaqjen e modës Gucci “Love Parade” në Los Angeles me Morandon – por ishte e paqartë nëse ata ishin çift apo thjesht miq.

Së fundmi, ata morën pjesë në një shfaqje të modës Versace në mars të vitit 2023 dhe në ndarjen e çmimeve “Grammy” në shkurt të vitit 2024, ku këngëtarja e “Flowers” i dha Morandos një thirrje të veçantë teksa ajo mori rekordin e vitit në shtëpi.

Këtu keni gjithçka që duhet të dini për Morandon dhe marrëdhënien e tij me Cyrus.

Maxx Morando dhe Miley Cyrus.

I lindur në vitin 1998, Morando është gjashtë vjet më i ri se Cyrus, megjithëse ditëlindjet e tyre aktuale janë shumë afër. Ndërsa Morando është një akrep i lindur më 16 nëntor, Cyrus është një shigjetare e lindur më 23 nëntor.

Morando njihet më së shumti për luajtjen e baterive, por ai gjithashtu mund të luajë kitarë, të cilën e tregoi gjatë një videoje në Instagram Live nga viti 2020.

Morando aktualisht është bateristi i një grupi të quajtur “Liily”, por para kësaj, ai ishte bateristi i “Regrettes” nga viti 2015 deri në vitin 2018.

Në një intervistë për “British Vogue”, këngëtarja e “Flowers” detajoi historinë se si u takua me kolegun e saj muzikant.

“Ne na vunë në një takim të verbër. Epo, ishte e verbër për mua dhe jo në të vërtetë për të,” sqaroi ajo për median.

“Mendova: “Më e keqja që mund të ndodhë është të largohem”, shtoi ajo me shaka.

Gjatë një interviste me Vogue në shtator, Cyrus zbuloi se Morando ndihmoi në krijimin e një prej pamjeve të saj të festivalit së bashku me stilistin Shane Kastl.

Maxx Morando dhe Miley Cyrus.

“Kjo pamje është një bashkëpunim i veçantë midis dy prej artistëve të mi të preferuar në zhvillim, Maxx Morando dhe Shane Kastl”, i tha ajo publikimit për një nga veshjet e saj.

“Bashkëpunimi i tyre është shembulli i përsosur i qëndrueshmërisë duke u bërë faza tjetër e modës dhe dëshmon se çdo gjë mund të rishpiket, gjë që më rezonon thellë”, pati shtuar Miley.

Ndërsa Cyrus mori në shtëpi dy fitoret e para të “Grammy-it”, ajo i bëri të dashurit të saj një thirrje të këndshme teksa mori rekordin e vitit për “Flowers”.

Përveç falënderimit të ekipit të saj, Cyrus i bëri homazhe nënës dhe motrës së saj të ulur në audiencë, si dhe Morandos, të cilit i referohej si “dashuria ime”.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore