• Kurti: Janë 30 persona të armatosur, profesionistë – i ftojmë të dorëzohen

    Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka konfirmuar raportimet se janë 30 persona të armatosur që sulmuan policinë dhe po vazhdojnë sulmet. “Janë profesionistë, të armatosur rëndë dhe të uniformuar”, ka thënë Kurti. “Ata janë me maska, ushtarakë. Policia do kuptojë më vonë më shumë rreth këtyre uniformave. Ata përveç veturave kanë edhe një autoblindë. Gjyqëso...

Të fundit nga Politikë