• Kurti: Ka dy vjet që LDK-në e ka marr lumi – e ka marr lumi Vjosa

    Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka konfirmuar se pjesë e marrëveshjes për normalizimin të marrëdhënieve me Serbinë është edhe themelimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe. “Pika 10 e marrëveshjes bazë ju referohet atyre 39 marrëveshjeve të mëhershme, aty e gjeni edhe Asociacionin edhe 2013 edhe 2015 dhe aty thuhet se duhet zbatuar […]...

Të fundit nga Politikë