Film

Kukulla robotike e frikshme e “Squid Game” rikthehet në trailerin e ri të serialit të Netflix-it


Netflix ka publikuar një trailer për “Squid Game: The Challenge” të hënën e 23 tetorit, duke dhënë pamjen e parë të plotë të serialit të shumëpritur të konkurrencës së realitetit bazuar në serialin hit koreano-jugor të vitit 2021 të transmetuesit “Squid Game”.

Ndërsa “The Challenge” nuk është një çështje jete ose vdekjeje, siç përshkruhet grafikisht në serialin e njëjtë, në pamjen paraprake të reality show-t u shfaqën grupe dhe lojëra pothuajse identike me ato që shihen në “Squid Game”.

Young-hee, kukulla ikonë animatronike nga “Squid Game”, shfaqet teksa garuesit testojnë fatin e tyre në një lojë “Drita e Kuqe, Drita e Gjelbër”, ku ata janë shënuar me atë që duket të jetë një lëng i zi.

Traileri përmban gjithashtu një vështrim në lojërat e tmerrshme të urës së qelqit, huallit dhe mermerit, si dhe paraqitjet e Ushtarëve Rozë që drejtojnë lojërat.

“Kjo është një lojë e egër”, thotë një konkurrent i paidentifikuar në trailer, ndërsa shfaqen klipe të lojtarëve që luftojnë për ushqim ose shikojnë lart sferën gjigante të mbushur me çmimin e fuqishëm të parave.

Sipas një përmbledhjeje zyrtare, seriali ndjek 456 konkurrentë që “hyjnë në shfaqjen e konkurrencës në ndjekje të një shpërblimi që ndryshon jetën prej 4.56 milionë dollarësh”.

“Ndërsa ata konkurrojnë përmes një serie lojërash të frymëzuara nga seriali origjinal – plus shtesa të reja befasuese – strategjitë, aleancat dhe karakteri i tyre do të vihen në provë ndërsa konkurrentët do të eliminohen rreth tyre”, thuhej në të.

Seriali i vitit 2021 “Squid Game” ndjek një grup garuesish me para të gatshme që konkurrojnë në një seri lojërash vdekjeprurëse të fëmijërisë për një çmim masiv në para.

“Squid Game: The Challenge” do të transmetohet në Netflix më 22 nëntor, me episodet e reja që do të debutojnë çdo javë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore