Kosova

Krim brenda familjes: 30 vjeçari vret me thikë të atin


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prizren. Më 25 dhjetor,  një 30 vjeçar vrau  me thikë babanë e tij duke e goditur për vdekje. 

Policia është njoftuar nga një qytetar se ishte duke ndodhur një rast dhune, ku djali po sulmonte prindërit e tij.

“Ju informojmë se sot me datë 25 dhjetor 2020, rreth orës 13:55 një qytetar e ka njoftuar stacionin policor Prizren-Veri se në lagjen Dardani, Rruga `Nazim Kokollari` se është duke ndodhur një rast dhune në familje ku djali është duke i sulmuar prindërit”,  ka njoftuar zëdhënësi i policisë së rajonit të Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka arrestuar personin e dyshuar. Si pasojë e plagëve të marra viktima ka ndërruar jetë. /AlbanianPost.com

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore