• Kosovë: Tahiri kërkon shkarkimin e ministrit Rakiç

    “Besoj që një ministër i tillë duhet të shkarkohet”, ka deklaruar Abelard Tahiri, Shef i Grupit parlamentar të PDK-së, në një konferencë për medie, të hënën, pas mbajtjes së takimit me Kryesinë e Kuvendit, duke kërkuar shkarkimin e ministrit për Komunitete dhe Kthim, Goran Rakiç. “Një ministër që bën deklarata kundrejt qeverisë së vendit të […]...

Të fundit nga Politikë