Kosova

Kosovë: Një i vdekur dhe 36 raste të reja me COVID-19


Ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK), ka raportuar se brenda 24 orëve, janë regjistruar 36 raste të reja me COVID-19, dhe është shënuar një rast i vdekjes.

Numri i të infektuarve vjen nga 1 mijë e 252 mostra të marra nga Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar gjithsejtë 41 persona.

Raste aktive me COVID-19, janë gjithsejtë 570.

Brenda 24 orëve të fundit, në Kosovë janë vaksinuar gjithsej 297 persona.

Ndërkaq, 903 mijë e 942 persona janë vaksinuar me dozën e parë, teksa numri i të vaksinuarve me të dy dozat ka arritur në 820 mijë e 655.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore