Jetesë & Stil

Kim Kardashian thotë se familja e saj “mashtruan sistemin” për të arritur famën që e kanë sot


Kur bëhet fjalë për famën e fuqishme të familjes Kardashian-Jenner, askush nuk habitet më shumë se Kim Kardashian.

Themeluesja e SKIMS, 43 vjeçe, pranoi se sa e tronditur ishte që familja e saj kishte fituar popullaritet, ndërsa kujtonte fillimet e tyre të hershme të viteve më parë.

Tema u ngrit teksa familja po festonte ditëlindjen e 40-të të Scott Disick dhe Kris Jenner kujtoi se si e kishte njohur atë “për pjesën më të madhe të jetës”.

“Ti ishe fjalë për fjalë këtu episodi i parë, sezoni “, i tha Kris, 68 vjeç, Scott, duke iu referuar serialit të tyre origjinal të realitetit “Keeping Up with the Kardashians”.

Si përgjigje, Scott, 40 vjeç, bëri shaka, “Unë isha sikur: Kjo shfaqje nuk po shkon askund”.

Më vonë, Kim ajo përmendi se si e njihte Scott-in për 19 vjet.

Kim vuri në dukje se si Scott – i cili ndan fëmijët, Mason, Penelope, dhe Reign me motrën e saj Kourtney Kardashian Barker, e kishte “mbështetur në të mirë dhe në të keq” dhe ka qenë me të “në çdo fazë”.

“E mbani mend kur ishit në kopertinën e Dog Fancy?” Scott bëri shaka, për të cilën familja e Kim sqaroi shpejt se në fakt ishte revista K9.

“Çdo gjë për një kopertinë”, u përgjigj Kim duke bërë shaka se nuk i pëlqente as qentë.

Kur Scott vuri në dukje se sa larg ka arritur dhe si është tani një avokate dhe modele e kopertinës së Vogue, Kim i pëshpëriti grupit: “Djema, ne mashtruam sistemin. E bëmë! Çfarëdo që të jetë, e kuptuam dhe e bëmë! Ne kemi bërë një punë të vështirë”.

“Scott është motivuesi im. Ai gjithmonë do të thotë: ‘Zot, a mund ta besosh që e bëre?’ Dhe unë them: ‘Nuk mundem, kjo është çmenduri’. Ne nuk duhet të jemi këtu, si erdhëm në këtë festë të lezetshme? Ne nuk ishim fëmijët e lezetshëm, si ia dolëm?”, shtoi Kim duke e përshkruar jetë e familjes së saj.

Kim dhe familja e saj u bënë të famshme kur “Keeping Up with the Kardashians” u shfaq premierë në E! në tetor të vitit 2007.

Pas gati 14 vitesh e 20 sezonesh, shfaqja përfundoi më 10 qershor të vitit 2021, më pas ata nënshkruan kontratë me Hulu.

Pavarësisht se ishte e shokuar që shfaqja e realitetit të familjes së saj mori hov, Kim më parë pranoi se fama ishte diçka që ajo aspironte të arrinte.

“Paratë ishin gjithmonë qëllimi, por unë isha e fiksuar pas famës, si e fiksuar në mënyrë të turpshme”, tha ajo në një intervistë për kopertinën e shtatorit të vitit 2019 të Vogue Arabia.
“Unë pajtohem se fama mund të krijojë varësi. Por tani, fokusi im ka ndryshuar”, pati shtuar ajo.

“Edhe në kohët e mia më të errëta, nuk pendohem që e vendosa veten atje për ta parë bota. Njerëzit kanë ndarë me mua gjatë viteve se sa shumë i ka ndihmuar ata të ndihen më pak të vetmuar kur përballen me fatkeqësitë e tyre. Më pëlqen të kem një zë dhe e vlerësoj platformën që më është dhënë, edhe pse dëshiroj të kisha më shumë privatësi ndonjëherë”, ka shtuar tutje Kim.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore