Stil

Kelly Clarkson publikon imazhe të reja, ndjekësit spekulojnë se po përdorë pilula dietike për humbje peshe


Këngëtarja dhe prezantuesja e njohur televizive, Kelly Clarkson tronditi fansat e saj në fillim të kësaj jave, teksa zbuloi një fizik shumë më të hollë në një foto të re në Instagram.

Në fotografi, këngëtarja, 41-vjeçe, e cila kaloi një divorc të hidhur nga ish-Brandon Blackstock, 46-vjeç, në vitin 2021 – mahniti fansat me pamjen e saj, ndërsa po bëhej gati për një paraqitje në emisionin e Jimmy Fallon.

Trupi i ri “hakmarrës” i krijueses së hitit “Stronger”, nxiti spekulimet e fansave se ajo është duke përdorur ilaçin e preferuar të Hollywood-it për humbje peshe, Ozempic.

Kelly Clarkson.

Kelly nuk ka folur kohët e fundit për humbjen e peshës së saj, por më parë ka folur për humbjen e mbi 40 kilogramëve.

Pesha e yllit ka luhatur me kalimin e viteve pasi ajo mirëpriti dy fëmijë, River Rose, 9 vjeç dhe Remington Alexander, 7 sosh.

Pasi ajo ndau foton e re me mbi 7 milionë ndjekësit e saj, nuk munguan as komentet – “Shiko gjithë atë peshë që ke humbur! Shumë krenare për ty”, shkroi një prej tyre.

“Dukesh absolutisht e mrekullueshme! Merre vajzën! Mirëse u ktheve”, shkroi një tjetër tifoz i emocionuar.

Shumë nga ndjekësit e Kelly-t spekuluan se ajo mund të përdorte ndihmën e Ozempic për të arritur një pamje të holluar.

“Çfarë po ndodh këtu në Ozempic?” dikush pyeti, derisa një tjetër shtoi “Unë jam në ozempic dhe kam humbur 90 kilogramë. Është gjëja më e mirë në jetën time”.

“Ozempic ju duket mirë”, dikush tjetër tingëlloi, ndërsa një tjetër shtoi, “Ozempic bën mrekulli”.

Megjithatë, të tjerë kundërshtuan pretendimet duke shkruar se një numër faktorësh të tjerë mund të kishin kontribuar në humbjen e peshës.

Kelly Clarkson.

“E di që ju të gjithë këtu e keni akuzuar mbretëreshën për marrjen e pilulave dietike, por trupi i çdo gruaje mund të ndryshojë jashtë orarit për shkak të stresit, profesionistëve ose natyrisht duke ushtruar. Edhe nëse Kelly ka marrë pilula diete. Nuk është trupi apo puna juaj për të gjykuar”, shkroi një ndjekëse.

Kelly dhe ish-i saj Brandon ishin të martuar për shtatë vjet përpara se të ndaheshin në vitin 2020, duke shkaktuar një grindje të zgjatur ligjore për para.

Divorci u zvarrit për një vit e gjysmë përpara se të finalizohej në mars të vitit 2022 dhe çoi në një luftë brutale për kujdestarinë mes ish-partnerëve, me Clarkson që përfundimisht siguroi kujdestarinë kryesore.

Kelly publikoi një album të hidhur të ndarjes në fillim të këtij viti të quajtur “Chemistry” që detajonte “të mirën, të keqen dhe të shëmtuarën” e marrëdhënies së saj me Brandon.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore