Muzikë

Katy Perry përmbyll përfundimisht angazhimin e saj në “American Idol”


Këngëtarja Katy Perry është emocionuar pafund në finalen e këtij sezoni të spektaklit të zbulimit të talenteve “American Idol”

Artistja, dhe tanimë ish panelistja e jurisë 39 vjeçe, u mërzit dukshëm dhe qau gjatë finales së sezonit të “American Idol” më 19 maj, pasi Abi Carter siguroi fitoren e saj.

Perry, eksperienca e së cilës mori fund këtë finale, qau teksa përqafoi gjyqtarët e tjerë Luke Bryan dhe Lionel Richie, ndërsa Carter performonte një interpretim të “What Was I Made For” të Billie Eilish, shkruan People, transmeton AlbanianPost.

Carter ishte kundër Will Moseley dhe Jack Blocker, të cilët u renditën respektivisht në vendin e dytë dhe të tretë.

Perry iu bashkua spektaklit si anëtare e jurisë së bashku me Bryan dhe Richie në vitin 2018 për ringjalljen e shfaqjes në ABC.

Ajo njoftoi largimin e saj nga spektakli pas shtatë sezonesh në “Jimmy Kimmel Live” më herët këtë vit.

Në atë kohë, ajo ngacmoi se ka më shumë projekte, duke përfshirë këngë të reja, që do të vijnë më vonë në vitin 2024.

“Mendoj se ky ndoshta do të jetë shfaqja ime e fundit, sezoni im i fundit për Idol”, konfirmoi Perry.

“Dua të them që e dua shumë. Më ka lidhur me zemrën e Amerikës, por më duket se më duhet të dal dhe ta ndjej atë pulsin me ritmin tim”, shtoi ajo.

Në një intervistë me “Taste of Country Nights”, Bryan tha se largimi i Perry nuk ishte një surprizë totale.

“Kisha dëgjuar pëshpëritje se ajo po mendonte për këtë – nuk ishte një tronditje e madhe”, tha prezantuesi.

“Ka qenë një vrapim i mirë me Katy, dhe ajo dhe unë kemi krijuar një miqësi të madhe dhe për të punuar së bashku me të. Dua të them, unë isha atje para se vajza e saj të lindte, dhe tani vajza e saj është 3 vjeçe”, shtoi Bryan për vajzën e Perry dhe të fejuarit të saj Orlando Bloom, Daisy Dove, të cilën e mirëpritën në gusht 2020.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore