Tokyo 2020

Karsten Warholm me rekord botëror në 400 metra me pengesa


Karsten Warholm ka arritur të fitojë medaljen e artë në 400 metra me pengesa.

Këtë, ai e ka bërë shumë mirë, duke arritur edhe rekordin botëror.

Norvegjezi arriti që me një kohë 45.94 të fitoj medaljen e artë.

Warholm theu rekordin që mbahej qysh nga viti 1977.

Nga 46.70, në 45.94.

I dyti përfundoi Rai Benjamin i SHBA-ve, po ashtu me një kohë më të mirë se rekordi botëror i mëparshëm.

Koha e tij ishte 46.17. I treti përfundoi Alison dos Santos nga Brazili, duke fituar medaljen e bronztë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore