Lajme

Kandidati për President të Serbisë – Ponosh: Qeveria aktuale e ka dorëzuar Kosovën


Zdravko Ponosh, kandidat për president të Serbisë

Zdravko Ponosh, kandidat për president të Serbisë nga radhët e koalicionit “Të Bashkuar për Fitoren e Serbisë”, ka deklaruar se qeveria aktuale “ka dorëzuar Kosovën”, dhe se ai “nuk do të heqë dorë kurrë nga Kosova”, raporton N1.

“Qeveria në largim ka hequr dorë nga Kosova. Ata donin ta ndajnë, por nuk ia dolën”, tha Ponosh.

“Ata donin të hiqnin dorë nga e gjithë Kosova, duke e propozuar si dhuratë për fushatën e Trump. Nuk ia dolën, por bënë dëme të mëdha. Ata e tërhoqën shtetin e Serbisë nga Kosova, dhanë gjithçka dhe nuk morën asgjë”, shtoi ai.

Sipas tij, ‘Kosova është pjesë e Serbisë dhe kështu do të jetë”.

Ai shtoi se presidenti i shtetit duhet të jetë edhe për ata qytetarë që nuk e kanë votuar.

Ponosh, shtoi se presidenti i shtetit duhet të qetësojë pasionet dhe “të mos i ngacmojë qytetarët me hallet e tij”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore