Familja

“Ka qenë e vështirë për familjen”, thotë Gisele Bundchen për divorcin nga Tom Brady


Modelja braziliane, Gisele Bundchen ka treguar se divorci i saj nga futbollisti i famshëm amerikan, Tom Brady ka shkaktuar dëme në familje.

Bundchen dhe Brady u divorcuan bazuar në arsyet e prishjes së pakthyeshme të marrëdhënies së tyre, pas 13 vitesh martesë.

Ndarja e tyre ka përfshirë një marrëveshje për prindërimin, por kjo nuk do të bëhet publikisht për të mbrojtur informacionin e ndjeshëm të familjes, shkruan Marca, transmeton AlbanianPost.

Ata mendohet se kanë humbur lidhjen e tyre për shkak të zgjatjes së karrierës së Brady-t në NFL, pasi ai fillimisht u tërhoq në vitin 2021 përpara se të kthente vendimin e tij.

Thirrja për të ndryshuar mendje thuhet se ka shkaktuar tension një debat mes çiftit, i cili punësoi avokatë divorci pas njoftimit të tij për të vazhduar me Tampa Bay Buccaneers.

Lidhur me divorcin tanimë ka folur edhe Bundchen, e cila këtë periudhë e ka cilësuar si të “vështirë”.

“Ka qenë shumë e vështirë për familjen time, ka qenë shumë në çdo fushë të jetës sime”, tha Gisele Bundchen në një intervistë për People.

“Me të gjitha kthesat dhe kthesat e ndryshme që merr jeta, gjithçka që mund të bëjmë është më e mira që mundemi duke pasur parasysh atë që ndodh në mjedisin tonë. Unë mendoj se nëse nuk do të kisha të gjitha mjetet e ndryshme që kam për të më mbështetur gjatë këtyre kohërave, do të kishte qenë shumë e vështirë”, shtoi ajo.

Ajo tani është zhvendosur në Miami, 279 milje larg nga Tampa, me fëmijët e saj dhe së fundmi përfundoi vitin e fundit të shkollimit në shtëpi.

Si e njoftuan divorcin Gisele Bundchen dhe Tom Brady?

Dyshja përfunduan divorcin në tetor të vitit 2022 dhe Bundchen njoftoi ndarjen e tyre në llogarinë e saj në Instagram.

“Vendimi për t’i dhënë fund një martese nuk është kurrë i lehtë, por ne jemi ndarë”, tha Bundchen në platformën e mediave sociale.

“Dhe ndërsa është, sigurisht, e vështirë të kalosh diçka të tillë, ndihem i bekuar për kohën që kaluam së bashku dhe i uroj gjithmonë më të mirën Tomy-t”, përfundoi ajo.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore