Juventus-i hedh sytë nga Scamacca


Juventus-i është në kërkim të zvendësuesit të Alvaro Morata-s. Bardhezinjtë kanë shënjestruar Gianluca Scamacca-n si zvendësuesin ideal të spanjollit. Scamaca aktualisht aktivizohet te Genoa.

Italiani 22-vjeçar dhe 1.95m i gjatë, pozicionin e preferuar ne fushë, e ka në qendër të sulmit, por që mund të përshtatet edhe si sulmues i dytë dhe sulmues i majtë.

Kartoni i Scamacca-s është në pronësi të Sassuolo-s. Klub i cili për ta lënë të lirë lojtarin kërkon rreth 20 milionë euro.

Scamacca këtë sezon në Serie A ka 13 prezenca, ku ka shënuar dy gola, si dhe ka dhuruar një asist.

Lojtari është gjithashtu dhe pjesë e Kombëtares së Italisë U21, ku ka 12 paraqitje dhe ka realizuar shtatë gola.

Për lojtarin ka interes edhe nga Milan-i./AlbanianPost.comLajmet kryesore