Sport

Juventus afër nënshkrimit me dy sulmues


Foto: Tuttosport

Juventus mund të jetë afër kompletimit të një transferimi të dyfishtë, sipas gazetës italiane Tuttosport.

Alvaro Morata pritet të ribashkohet me Juventus-in nga Atletico Madrid në mënyrë të përhershme, pasi ka qenë në huazim për dy sezonet e fundit.

Pasi shpenzoi 20 milionë euro për marrëveshjen e huazimit, Juve nuk e përdori opsionin prej 35 milionë euro për të nënshkruar lojtarin.

Në vend të kësaj, ata shpresojnë të rinegociojnë me Atletico-n, por kanë pasur një ofertë hapëse prej 15 milionë euro plus bonuse të refuzuara.

Raporti thotë se të dy klubet duan të arrijnë marrëveshjen, kështu që negociatat e mëtejshme për sulmuesin 29-vjeçar do të pasojnë.

Morata shënoi 32 gola në 92 paraqitje në të gjitha garat ndërsa ishte i huazuar te Juventus.

Por Juventus po kërkon të nënshkruajë me dy sulmues, për të plotësuar Dusan Vlahovic dhe Moise Kean.

Raporti thotë se Marko Arnautovic i Bologna-s është duke u konsideruar si opsion për skuadrën nga Torino.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore