Muzikë

Jon Bon Jovi flet për miqësinë me Richie Sambora, thotë se “nuk ka pasur kurrë luftë mes tyre”


Muzikanti Jon Bon Jovi ka komentuar së fundmi marrëdhënien me ish-anëtarin e tij të grupit Richie Sambora.

Gjatë një pyetje dhe përgjigje në një shfaqje të dokumentarëve të grupit, “Thank You, Goodnight: The Bon Jovi Story”, në Los Anxhelos, Bon Jovi, 62 vjeç, foli për miqësinë e dyshes pas largimit të Sambora nga grupi “Bon Jovi” në mes të vitit 2013.

I pyetur nëse ishte e mundur që ai dhe Sambora, 64 vjeç, i cili u largua nga grupi për arsye personale, të mund të performonin sërish së bashku në skenë, Bon Jovi vuri në dukje se ndërsa shoku i tij i grupit “nuk u shfaq” për një seri shfaqjesh në turneun e tyre, nuk ka pasur kurrë një grindje mes dyshes.

“Nuk ka pasur kurrë një luftë mes nesh”, tha Bon Jovi.

“Kishte abuzim me substancat, kishte ankth, kishte një prind të vetëm, kishte shumë çështje personale që ai kalonte. Por asnjëherë deri më sot asnjë prej nesh, unë apo ai apo David Bryan apo Tico Torres, nuk ka pasur kurrë një grindje” shtoi ai tutje.

Rokeri la të kuptohet se edhe sipas tij, ishte vajza e Samboras, personi që ai dëshironte t’ia kushtonte kohën dhe kjo mbetet arsyeja kryesore e largimit të tij nga grupi në mes të turneut që po e zhvillonin atë vit.

“Ai kishte disa probleme që thjesht nuk mund ta mbështillte kokën dhe donte të ishte në shtëpi më shumë se sa donte të ishte në rrugë, por ju duhet të paraqiteni në punë. Pra, nuk ka armiqësi. Një pjesë integrale e historisë sime për tre nga katër kapitujt ishte dora ime e djathtë, më kërkoi të bashkohej me grupin tim dhe unë isha me fat që e takova. Por jeta vazhdoi”, tha Jovi tutje.

“Kur u largua nga grupi, do të ndalonte sepse u largua nga grupi. Kështu që nuk kam asnjë armiqësi. Fatkeqësisht, rock and roll nuk është një dënim i përjetshëm. Dhe unë e respektoj idenë se ai donte të rrinte në shtëpi dhe të rriste vajzën e tij. Është për të ardhur keq për ne dhe për botën, por unë nuk jam i inatosur për këtë”, shtoi ai.

Sambora ndan Ava-n, 26 vjeçe, me ish-gruan e tij Heather Locklear. Muajin e kaluar, një burim i tha People, se 11 vjet pas largimit nga grupi, vajza e tij mbetet ende prioriteti i tij numër një.

“Richie dhe Ava janë shumë të afërt. Është vajza e tij. Ajo do të thotë gjithçka për të”, tha burimi.

Në mars, Bon Jovi zbuloi se ai dhe Sambora nuk janë më në kontakt me njëri-tjetrin.

Phil X zëvendësoi Sambora-n në grup pasi më parë e kishte zënë vendin e tij gjatë disa koncerteve në vitin 2011.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore