Familja

Joe Jonas dhe Sophie Turner dakordohen t’i mbajnë fëmijët e tyre përkohësisht në New York


Aktorja, Sophie Turner dhe këngëtari, Joe Jonas po mbajnë dy fëmijët e tyre të vegjël në New York për momentin, si pjesë e një marrëveshjeje të përkohshme gjyqësore të paraqitur së fundmi.

Dy yjet janë në mes të një divorci pas katër vitesh martesë, shkruan CNN, transmeton AlbanianPost.

Javën e kaluar, Turner paditi Jonas, duke kërkuar kthimin e fëmijëve të tyre në Londër.

Por, një urdhër i përkohshëm pëlqimi tregon se aktorja e “Game Of Thrones” dhe këngëtari i grupit “Jonas Brothers” kanë arritur një marrëveshje të përkohshme për të mbajtur vajzat e tyre, në dy shtete.

“Palët kanë rënë dakord për hyrjen e Urdhrit të Përkohshëm të Pëlqimit të propozuar bashkëngjitur, pa paragjykuar pretendimet dhe mbrojtjen e asnjërës palë, që ndalon largimin e fëmijëve të palëve nga juridiksionet e Gjykatave të Rrethit të Shteteve të Bashkuara për Distriktet Jugore dhe Lindore të New York në pritje të urdhrit të mëtejshëm të kësaj Gjykate”, thuhet në dokumente.

Në peticionin e saj javën e kaluar, Turner përshkroi përpjekjet e çiftit tashmë të ndarë, gjatë vitit të kaluar për të gjetur “shtëpinë e tyre të përhershme” në Angli dhe se para përfundimit të martesës së tyre, ata kishin rënë dakord reciprokisht për t’u vendosur në Mbretëri të Bashkuar.

“Fëmijët janë të dy plotësisht të përfshirë dhe të integruar në të gjitha aspektet e jetës së përditshme dhe kulturore në Angli”, u tha tutje në peticion.

“Joe po kërkon prindërim të përbashkët në mënyrë që ata të rriten nga nëna dhe babai i tyre, dhe sigurisht që është gjithashtu në rregull që fëmijët të rriten si në SHBA ashtu edhe në MB”, tha përfaqësuesi i tij për CNN në një deklaratë në koha.

“Fëmijët kanë lindur në SHBA dhe kanë kaluar shumicën dërrmuese të jetës së tyre në SHBA. Ata janë qytetarë amerikanë”, vazhdoi ai tutje.

Të dy u martuan në vitin 2019. Jonas bëri kërkesë për divorc në Florida në fillim të këtij muaji.

“Pas katër vitesh martese të mrekullueshme, ne kemi vendosur reciprokisht t’i japim fund martesës sonë miqësisht”, shkruan ata në një deklaratë të përbashkët për të njoftuar planet e tyre për t’u ndarë.

“Ka shumë narrativa spekulative se pse, por, me të vërtetë ky është një vendim i bashkuar dhe ne sinqerisht shpresojmë që të gjithë mund të respektojnë dëshirat tona për privatësi për ne dhe fëmijët tanë”, përfundoi deklarata.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore