Stil

Joan Collins mohon të ketë pasur ndërhyrje në fytyrë, thotë se “i frikësohet gjilpërave”


Autorja dhe aktorja britanike, Joan Collins si rrallë herë, ka folur rreth lëkurës dhe kujdesit ndaj vetes në përgjithësi.

Në një intervistë të fundit me The Guardian, transmeton AlbanianPost, artistja 90-vjeçe foli për këshillat e kujdesit të lëkurës me të cilat ajo jeton dhe zbuloi arsyen pse nuk ka bërë kurrë asnjë ndërhyrje kirurgjike.

Joan Collins.

“Nuk kam bërë asgjë”, tha ajo për median, ndërsa po fliste për lëkurën e saj.

“Unë nuk mund t’i bëja të gjitha këto. Para së gjithash, unë jam fobike ndaj gjilpërës. Ishte nëna ime ajo që më tha të hidratoja dhe të përdorja kremin e natës”, shtoi ajo.

Ylli vuri në dukje se ajo gjithashtu bën një pikë për të qëndruar larg diellit dhe i ka përcjellë të njëjtat këshilla vajzave të saj.

Collins gjithashtu ka pasur të njëjtën qasje kur bëhet fjalë për modën. Në prill, ajo shfaqi një veshje elegante në Instagram që bazohej në një xhaketë lëkure Saint Laurent të viteve 1980 që ajo kishte mbajtur për vite me radhë.

Postimi përfshinte foto në të cilat Collins kishte veshur xhaketën me një këmishë të tejdukshme me vija bardh e zi, pantallona të zeza dhe çizme deri tek gjuri.

Collins shpjegoi në një intervistë për The Sunday Times, se ajo qëndron kundër heqjes së rrobave të vjetra nga dollapi.

Joan Collins.

“E dini, ata thonë ‘nëse keni diçka dhe nuk e keni veshur për një vit, hiqni qafe?’, por unë nuk besoj në këtë”, tha ajo.

Kolumnistja zbuloi se disa nga rrobat që ajo mbante janë nga koha kur ajo ishte pjesë e “Dinasty”.

“Oh, kur po bëja ‘Dinasty’, shkoja ndonjëherë në Paris për Dior”, shpjegoi ajo.

“E njihja Gianni Versace shumë mirë. Versace më dhuroi disa gjëra të bukura që i kam ende”, shtoi ajo.

Fituesja e “Golden Globe” shtoi se disa nga sendet që ajo mori nga themeluesi i shtëpisë italiane të modës përfshijnë “një xhaketë lëkure të zezë të mbuluar me monedha të mëdha ari” dhe “një skaj të kryqëzuar të ndjerë me një dragua të madh të qëndisur mbi të”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore