Jetesë & Stil

Jennifer Lopez hedh poshtë aludimet se ajo dhe Ben Affleck janë ndarë


Jennifer Lopez pëlqeu një postim të ashpër në Instagram për “marrëdhëniet e prishura” së fundmi duke nxitur më tej thashethemet për një përçarje mes saj dhe bashkëshortit, regjisorit Ben Affleck.

Këngëtarja, 54 vjeçe, goditi butonin like në postimin, krijuar nga trajnerja e marrëdhënieve Lenna Marsak, e cila diskutoi sfidat e një marrëdhënieje ku nuk ka “integritet dhe respekt”.

Postimi i Lenna-s përmban disa rrëshqitje me tekst, duke filluar me një që thotë: “Nuk mund të ndërtosh një marrëdhënie të shëndetshme me dikë që nuk ka integritet dhe siguri emocionale”.

Pavarësisht se i pëlqente përmbajtja rrëfimtare, Lopez u pa teksa mbërriti në një studio kërcimi në Los Anxhelos, kur ajo u fotografua duke mbajtur ende unazën e saj të martesës.

Kjo vjen pas pretendimeve se Ben, 51 vjeç, ka qëndruar në një shtëpi në Brentwood pa gruan e tij, shkruan DailyMail, transmeton AlbanianPost.

Ditën e djeshme u raportua se dyshja hollivudiane “thjesht nuk ia dolën dot” dhe po shkojnë drejt ndarjes pas më pak se dy vitesh martesë.

Ndërsa ajo ishte në studio, Affleck u pa në Santa Monica dhe gjithashtu kishte unazën e martesës në gisht, pavarësisht raporteve se ai nuk po qëndron aktualisht në shtëpinë e çiftit.

Postimi vazhdon duke thënë: “Besimi është themeli i çdo marrëdhënieje. Pa integritet, është e vështirë të besosh fjalët, veprimet ose qëllimet e dikujt. Kjo mund të krijojë një mjedis frike, ankthi dhe paqëndrueshmërie emocionale, duke e bërë të vështirë të ndihesh i sigurt dhe i sigurt në marrëdhënie.’

Të enjten Us Weekly raportoi se dyshja kanë kaluar kohë të ndarë, por po i japin njëri-tjetrit akoma shanse.

“Jen dhe Ben kanë probleme në martesën e tyre”, tha një burim i brendshëm.

“Ata filluan të kishin probleme disa muaj më parë pasi Jen kishte filluar të rriste angazhimet e punës dhe të përgatitej për turneun e saj”, shtoi ai.

Lopez po përgatitet për të nisur turneun e saj “This Is Me…Now” muajin e ardhshëm në Orlando.

“Jen është shumë e fokusuar në punë. Ata janë në dy faqe krejtësisht të ndryshme shumicën e kohës”, shtoi më tej burimi.

Burimi zbuloi po ashtu se shtëpia që Lopez po shikonte kohët e fundit në Los Angeles është menduar si një pronë investimi.

Një tjetër burim konfirmoi se Affleck aktualisht nuk po qëndron në shtëpinë martesore të çiftit.

Burimi i dytë konfirmoi se dyshja nuk po planifikojnë të ndahen për momentin, ndërsa një burim i tretë i brendshëm shtoi se dyshja “po punojnë për marrëdhënien e tyre”.

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck.

Historia e dashurisë së çiftit filloi në vitin 2002 kur ata u takuan gjatë xhirimeve të filmit “Jersey Girl”. Ata u fejuan vitin e ardhshëm, por u ndanë në vitin 2004. Më pas ata rindezën romancën e tyre në pranverën e vitit 2021.

Dyshja u martuan në një ceremoni në Las Vegas në korrik të vitit 2022.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore