Film

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck shkëlqejnë në premierën e filmit të saj “This Is Me…Now: A Love Story”


Ishte një natë takimesh para Ditës së Shën Valentinit për çiftin e artistëve, Jennifer Lopez dhe Ben Affleck.

Çifti doli në tapetin e kuq së bashku për premierën e saj të re në Amazon, “This Is Me…Now: A Love Story” në Teatrin Dolby të martën mbrëma të 13 shkurtit në Los Anxhelos.

Yje të tjerë në premierën e tapetit të kuq përfshinin: Derek Hough, America Ferrera, Fat Joe dhe Xochitl Gomez.

Ben Affleck, Jennifer Lopez.

“This Is Me… Now: A Love Story” është një riimagjinim muzikor dhe vizual i ngjarjeve të jetës që frymëzuan albumin e ardhshëm të Lopez-it “This Is Me…Now”, i cili shërben si vazhdim i albumit të saj i vitit 2002 “This Is Me…Then”.

Projekti ka marrë një kohë e gjatë në përgatitje për Lopez, e cila tha në një konferencë shtypi javën e kaluar se historia e saj reale e dashurisë me Affleck, ndihmoi në shtytjen ajo për ta bërë atë.

“Unë thosha, ‘Unë nuk shkruaj, unë nuk e bëj këtë’. Ai tha: ‘Ti shkruan, ti drejton, ti prodhon, bën koreografi dhe të gjitha gjërat e tjera,  koreografi, ju bëni të gjitha gjërat. Fillo të hysh në këtë, fillo të zotërosh pak nga ajo që je”, kujton ajo t’i ketë thënë Affleck.

Dyshja u martuan në korrik të vitit 2022, më shumë se një vit pas rindezjes së romancës së tyre. Ata u takuan fillimisht për dy vjet në fillim të vitit 2000, përpara se të ndanin rrugët vetëm disa ditë para dasmës së tyre në 2004.

Jennifer Lopez.

“Romanca e tyre e rinovuar frymëzoi pjesën më të madhe të drejtimit të filmit”, tha regjisori Dave Meyers në konferencën për shtyp dhe vuri në dukje një skenë në veçanti që e gjeti atë të vështirë në punë si punëtore ndërtimi në një fabrikë të zemrës.

“Metaforikisht, është e vërtetë”, tha Meyers.

“Kjo erdhi nga ajo që më tregoi dhimbjen që kishte, veçanërisht dhimbjen që kaloi kur u nda me Ben-in herën e parë. Kishte shumë ndershmëri që u nda në atë takim të parë, dhe kështu fabrika e zemrës u shndërrua në një lloj shkrirjeje të nivelit të Titanikut, që ishte një metaforë për atë që ajo po më jepte për sa i përket të vërtetës së saj”, shtoi ai.

Lopez dhe Affleck gjithashtu luajtën së bashku në një reklamë të “Super Bowl” që shfaqte Affleck duke formuar një grup djemsh të quajtur DunKings me shokun Matt Damon dhe legjendën e “New England Patriots”, Tom Brady.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore