Lajme

Java në Foto


Shtëpitë në “gjethet e palmës”, Dubai
Një grua mban në dorë një kryq, gjatë pelegrinazhit në vullkanin Pacaya, Guatemala
Një i moshuar me Covid-19 merr frymë nëpërmjet maskës së oksigjenit, Ukrainë
Pandelela Pamg e Malajzisë, performon një zhytje gjatë garës së trampolinës 10 metra për femra, Tokyo
Dashamirës të sagës Star Wars, ulen në një lokal për të festuar ditën botërore të Star Wars, Los Angeles
Dyluftim midis Neymar dhe Fernandinho, gjatë gjysmë finales së Champions League, midis Manchester City dhe Paris Saint Germain
Një ushtar ukrainas drejton gishtin për nga një helikopter, ndërkohë që qëndron në skutat e kufirit Rusi-Ukrainë, Donetsk
Vizitorët admirojnë Kapelën Sistine në muzeun e Vatikanit, pas rihapjes, Romë
Pelegrinët e krishterë mbajnë qirinj në mbledhjen rreth zjarrit të shenjë, aty ku besohet se Jezusi është kryqëzuar, Jerusalem
Një burrë vrapon për t’i shpëtuar nxehtësisë së pirgjeve të zjarrit që digjen me trupat e pacientëve të humbur nga Covid-19, Indi
Protestuesit mbrojnë veten me mburoja të hekurta, në përleshje me policinë, Kolumbi
Një vajzë e vogël sheh babain e saj duke marrë dozën e vaksinës Johnson & Johnson, Washington
Gra palestineze marrin pjesë në lutjet e fundit të së premtes, Jerusalem

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore