• Jashari: Kryeministrat tjerë ndiheshin keq kur e përmendim grevën, Kurti jo

    Kryeministri i Kosovë, Albin Kurti, po i ikën dialogut me sindikatën e arsimit dhe sindikatat thera, për të dëgjuar dhe përmbushur kërkesat e tyre, deklarohet Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari, duke ngritur akuza ndaj t parit të qeverisë. Përplasje dhe mos pajtime Jasharaj tregon të ketë pasur edhe me qeveritë e mëparshme që nga viti […]...

Të fundit nga Politikë