Lajme

Izrael: 90 terroristë të vrarë në Al-Shifa, 300 të marrë në pyetje


Çka ushtria izraelite e përkufizon si “operacion i saktë anti-terrorist” brenda spitalit Al-Shifa në Gaza dhe ndërtesave përreth, vazhdon për të tretën ditë.

Një zëdhënës ushtarak ka njoftuar se deri më tani, “rreth 90 terroristë janë vrarë, 300 të dyshuar janë marrë në pyetje në zonën e spitalit dhe 160 të tjerë janë transferuar në Izrael për t’u marrë në pyetje”.

Zëdhënësi ka thënë po ashtu se ushtria ka gjetur armë në zonën e spitalit dhe se është kujdesur “të mos godiste civilët, pacientët, ekipet mjekësore dhe makineritë mjekësore”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore