Jetesë & Stil

Ish-burri i Kelly Clarkson, Brandon Blackstock, urdhërohet t’i kthejë 2.6 milionë pas keqpërdorimit të detyrës si menaxher i saj


Producenti, Brandon Blackstock është urdhëruar t’i kthejë miliona dollarë ish-bashkëshortes së tij, këngëtares dhe prezantueses televizive, Kelly Clarkson, të cilën ai e menaxhoi ndërsa ata ishin të martuar.

Një komisioner i punës në Kaliforni vendosi që Blackstock e ngarkoi fituesen e “Grammy” me shtatë shifra kur ai e përfaqësonte atë.

Sipas dokumenteve ligjore të marra nga TMZ, transmeton Albanianpost, u zbulua se Blackstock kishte kaluar kufirin kur ai rezervoi koncerte dhe nënshkroi marrëveshje për bashkëshorten e tij të atëhershme në “The Voice”,” Norwegian Cruise Line”, “Wayfair” dhe si drejtues i “Billboard Music Awards”.

Komisioneri i punës deklaron se vetëm agjentët, jo menaxherët, mund të sigurojnë ligjërisht role për talentin; megjithatë, ka disa përjashtime.

Blackstock thuhet se i detyrohet Clarkson një total prej 2 milionë e 641 mijë e 374 dollarësh, një vendim që ai planifikon ta apelojë.

Sipas medias, ai fitoi 1.98 milionë dollarë komision nga roli i këngëtares në “The Voice”, por mori vetëm 93.30 dollarë pasi ajo organizoi BMAs.

Clarkson, 41 vjeç, bëri kërkesë për divorc nga Blackstock, 46 vjeç, në qershor të vitit 2020 pas gati shtatë vitesh martesë.

Pas një beteje të ashpër për kujdestarinë e vajzës së tyre 9-vjeçare, River Rose, djalit të tyre 7-vjeçar, Remington “Remy” Alexander dhe fermës së tyre të përbashkët në Montana, ish-çifti më në fund zgjidhi divorcin e tyre në mars të vitit 2022.

Menjëherë pasi u finalizua ndarja, treshja u zhvendos në New York City, për të cilën muzikantja tha se “e ndihmoi” të ngrihej në këmbë.

“Unë mendoj se COVID vuri në dukje shumë gjëra”, shpjegoi ajo në qershor të largimit nga Los Angeles dhe Blackstock.

Kelly u shfaq si një nga katër trajnerët në “The Voice” për herë të parë në vitin 2018, duke bërë debutimin e saj në sezonin 14-të.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore