Sport

Irving ka folur tashmë me James për t’u bashkuar me Dallas Mavericks


Kyrie Irving dhe LeBron James tashmë po flasin për një ribashkim. Pas thashethemeve që tregonin interesin e Irving për të pasur LeBron-in në Dallas, u raportua nga Shams Charania i The Athletic se Kyrie kontaktoi James për të parë nëse ai ka ndonjë interes për t’u bashkuar me Mavericks për sezonin e ardhshëm. .

Pasi Los Angeles Lakers u eliminua nga Denver Nuggets me rezultat 4-0 gjatë finaleve të Konferencës Perëndimore të NBA, LeBron James nuk ishte shumë i qartë për të ardhmen e tij dhe madje dha të dhëna për një pension të mundshëm nga basketbolli. “Ne do të shohim se çfarë do të ndodhë në vijim. Nuk e di. Nuk e di. Unë kam shumë për të menduar, të jem i sinqertë. Vetëm për mua personalisht duke shkuar përpara me lojën e basketbollit, unë” kam shumë për të menduar”, tha James për mediat.

Por tani, teksa LeBron vendos lëvizjen e tij të radhës, Kyrie Irving ka parë një mundësi për t’u afruar me të dhe ndoshta të luajnë së bashku edhe një herë, ashtu siç bënë midis 2014 dhe 2017 me Cleveland Cavaliers.

Irving dhe James arritën të fitojnë një unazë me Cavs në 2016, dhe tani, në një listë që përfshin një yll të fuqishëm si Luka Doncic, të tre së bashku do të bënin Dallas Mavericks, pa dyshim, skuadrën që do të fitonte në NBA.

Sa i përket statusit të tyre, Kyrie Irving do të jetë një agjent i lirë pa kufizime, megjithëse ai mezi pret të sjellë “Mbretin” në Dallas, të çon në përfundimin e qartë se ai dëshiron të qëndrojë me Mavericks, edhe pse ata nuk arritën në play-off gjatë sezonit të fundit.

Nga ana tjetër, LeBron James ka edhe një vit të mbetur nga marrëveshja e tij me Lakers, kështu që në mënyrë që treshja LeBron-Irving-Doncic të jetë e mundur, duhet të arrihet një marrëveshje mes Los Angeles dhe Dallas.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore