Sport

Irving: Duhet ta urojmë dhe t’i festojmë arritjet e LeBron James


LeBron James nuk u shfaq në humbjen e Los Angeles Lakers ndaj Brooklyn Nets të hënën, por ai ishte ende një temë e nxehtë dhe Kyrie Irving ishte plot lavdërime për ish-shokun e tij të skuadrës.

Irving humbi 26 pikë për të shkuar me gjashtë asistime dhe shtatë kërcime në mbrëmje, ndërsa Nets mposhtën Lakers 121-104 në Brooklyn.

Pas ndeshjes, ai u pyet për James dhe ai shfrytëzoi rastin për të nderuar njeriun me të cilin luajti në Cleveland Cavaliers.

“Padyshim që e pashë këtë kur po luanim së bashku”, tha Irving.

“Aftësia e tij për t’u përgatitur mendërisht, shpirtërisht, emocionalisht, nga loja në lojë, nga dita në ditë.

“Jam cituar të them se është e vështirë të jesh LeBron James, apo ndonjë superstar, apo ndonjë industri argëtuese, sportive, atletike apo biznesi, sepse të gjithë sytë janë te ti. Por ai e ka trajtuar jashtëzakonisht mirë”.

James tani është 38 vjeç, por ai është ende i fortë dhe mbetet një nga lojtarët më të mirë në NBA. Irving mendon se ne duhet ta vlerësojmë atë sa mundemi.

“Ne ia dhamë çelësat e gjithë NBA një fëmije 18-vjeçar dhe tani ai është 38 vjeç dhe ai ende po dominon”, tha Irving për James.

“Nuk mendoj se duhet të habitemi, mendoj se duhet ta urojmë dhe ta festojmë sa më shumë.

“Vazhdoni të shijoni shfaqjet që ai bëri sepse nuk do të zgjasë edhe shumë.

“Sa herë që ai vendos të luajë, unë po e shijoj shfaqjen. Dhe do të doja që ne të kishim mundësinë të luanim kundër njëri-tjetrit, por kush e di se çfarë mund të ndodhë në fund?”

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore