Pajisje

iPhone fiton Google Fi 5G


Lajm i shkëlqyeshëm për ata prej jush që përdorin Google Fi në iPhone të Apple.

Telefonat inteligjentë më në fund fituan mbështetje 5G në rrjet me versionin më të fundit iOS 16.4 të softuerit.

Deri më tani, abonentët e Google Fi ishin në gjendje të përdornin vetëm rrjetin 4G të T-Mobile.

Google Fi: Everything you need to know about Google's budget MVNO

Sigurisht, duhet të keni një iPhone 12 ose më të ri për t’u lidhur me një rrjet 5G dhe duhet të aktivizoni çelësin “5G Auto” nën opsionet e të dhënave celulare në menynë e Cilësimeve.

Mbështetja për veçoritë e reja ka qenë mjaft e ngadaltë për përdoruesit e iOS të Google Fi pasi vetëm kohët e fundit u lejuan të përdorin funksionalitetin e integruar VPN dhe kartat eSIM.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore