Pajisje

iPhone 15 Pro do të ketë kornizë titani


Thashethemet më e fundit e iPhone 15 na jep një ide të ekraneve të tyre.

Një treshe panelesh xhami të zbuluar tregojnë se e gjithë linja e iPhone 15 do të ketë një ekran dinamik.

Ekranet thuhet se janë nga iPhone 15 në të majtë, iPhone 15 Pro në mes dhe iPhone 15 Pro Max në të djathtë.

All iPhone 15 units will have a Dynamic Island, Pros will have titanium frame

Thashethemet thonë se i gjithë linja do të ketë korniza uniforme më të hollë 1.5 mm në të gjithë ekranin.

Karakteristika tjetër kryesore është lëvizja te butonat e gjendjes së ngurtë.

Edhe çelësi i heshtjes do të bëhet në një buton, pra duhet të shtypet një herë për “silent” dhe një herë tjetër për të aktivizuar tingullin.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore