Sport

Inter nënshkruan Mkhitaryan-in si transfer të lirë


Inter Milan ka konfirmuar ardhjen e Henrikh Mkhitaryan në një transferim të lirë, pasi Simone Inzaghi vazhdon të riformësojë skuadrën e tij përpara sezonit të ardhshëm.

Nerazzurrët u mposhtën në garën për titullin e Serie A nga rivalët e tyre të qytetit AC Milan sezonin e kaluar, dhe kanë filluar menjëherë të punojnë për të përmirësuar ekipin e tyre në një përpjekje për t’u rikthyer në majat e futbollit italian.

Klubi ka sjellë tashmë Romelu Lukaku-n, Andre Onana dhe talentin shqiptar,Kristjan Asllani ditët e fundit, dhe Mkhitaryan është lojtari i fundit që i bashkohet ekipit.

Interi e bëri të ditur lajmin në faqen e tyre zyrtare dhe mediat sociale, me mesfushorin armen që iu bashkua në një marrëveshje dyvjeçare pasi kontrata e tij me Romën skadoi të enjten.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore