Inter mposht Spezia-n me rezultat dominant

Ndeshja mes Inter-it dhe Spezia-s përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 2:0.

Dueli ishte plotësisht i dominuar nga Inter-i, dhe kishin mundësi të shumta shënimi të cilat nuk i shfrytëzuan siç duhet.

Në pjesën e parë, në minutën e 35-të, Lautaro Martinez shënoi për t’i dhënë epërsinë, pas një asistimi nga Romelu Lukaku.

Në fillim të pjesës së dytë, Inter dyfishuan epërsinë me anë të Hakan Çalhanoglu.

Në minutën e 82-të, Inter shënuan përsëri, për rezultatin përfundimtar me anë të Joaquin Correa-s.

Nga fillimi i sezonit të Serie A, kjo është fitorja e dytë që Inter ka regjistruar.