Sport

Inter Miami i shqetësuar për Lionel Messi-n


Lionel Messi u largua nga ndeshja e Inter Miamit kundër Toronto-s para pjesës së parë për shkak të një dëmtimi të paspecifikuar të mërkurën, dhe Tata Martino ka thënë se mund të humbasë finalen e Open Cup të SHBA-ve kundër Houston javën e ardhshme.

Messi u zëvendësua nga Robert Taylor në minutën e 37-të me rezultatin e barabartë 0-0, duke hequr shiritin e kapitenit, të cilin ia dorëzoi DeAndre Yedlin.

Miami arriti një fitore 4-0, me Taylor që shënoi dy herë dhe Facundo Farias dhe Benjamin Cremaschi gjithashtu shënuan.

Messi, ish-bashkëlojtari i të cilit në Barcelonë, Jordi Alba, gjithashtu u detyrua të linte lojën herët për shkak të lëndimit, humbi ndeshjen e humbur 5-2 të Miami në Atlanta të shtunën për shkak të lodhjes dhe humbi ndeshjen e Argjentinës kundër Bolivisë javën e kaluar.

Martino tha se ata do të vlerësojnë të dy dëmtimet e tyre në ditët në vijim, por shtoi se ata patjetër do të humbasin ndeshjen e së dielës kundër Orlando City dhe janë në dyshim për finalen e Kupës të së mërkurës së ardhshme kundër Houston.

“Nuk ka asnjë shans që ata të jenë atje të dielën. E di që kemi një finale për të luajtur, por ata nuk do të shkojnë pranë fushës nëse nuk mund të luajnë”, tha Martino. Trajneri shtoi se Messi ka një “dëmtim të vjetër”.

“Skanimet që i kanë bërë me kombëtaren nuk kanë treguar ndonjë dëmtim. Megjithatë, ne jemi të kujdesshëm që ai të jetë i sigurt”, shtoi ai. “Ne nuk besojmë se ai ka një dëmtim muskulor. Kjo rrjedh edhe nga një bisedë që sapo pata me të. Por ne duhet të vazhdojmë të jemi të kujdesshëm. Do të shohim në ditët në vijim”, shtoi trajneri.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore