Film

Ice Spice do të shfaqet në “High and Low” të Spike Lee dhe Denzel Washington


Rep artistja Ice Spice do të shfaqet në riinterpretimin e ardhshëm të Spike Lee në gjuhën angleze të thrillerit kriminal të Akira Kurosawas “High and Low”.

“High and Low” do të shënojë debutimin në aktrim të Ice Spice dhe ajo tashmë ka filluar xhirimet për projektin me Denzel Washington.

Ajo shënoi sukses të jashtëzakonshëm pas publikimit të këngës së saj të re, “Munch (Feelin’ U)” dhe bashkëpunimeve të mëvonshme me Pink Pantheress, Nicki Minaj dhe Taylor Swift.

Ice Spice u nominua për katër “Grammy” këtë vit, duke përfshirë këngën më të mirë rap dhe artistin më të mirë të ri.

Albumi i parë në studio i Ice Spice, “Y2K”, pritet të dalë këtë vit.

Projekti është bashkëpunimi i pestë midis Washington dhe Lee, dhe i pari i tyre që nga viti 2006 “Inside Man”.

Apple Original Films dhe A24 janë partnerë në projektin, i cili do të dalë në skenë nga A24 përpara një lansimi global në AppleTV+.

Po ashtu, Apple Original Films postoi një foto të Washington dhe Lee të mërkurën e 10 orillit për të njoftuar se projekti kishte filluar zyrtarisht prodhimin.

Zhvilluar dhe prodhuar nga A24, Escape Artists dhe Mandalay Pictures, “High and Low” përmban një skenar të shkruar nga Lee dhe Alan Fox.

Lee dhe Washington më parë kanë bashkëpunuar në “Mo’ Better Blues”, “Malcolm X”, “He Got Game” dhe “Inside Man”.

Ai shënon gjithashtu projektin e fundit për Washington me Todd Black pas bashkëpunimeve në ekskluzivitetin “Fences”, “Ma Rainey’s Black Bottom” dhe “The Equalizer”.

Filmi origjinal i Kurosawa i vitit 1963 me protagonist Toshiro Mifune u bazua në romanin e Ed McBain “King’s Ransom”, i cili tregon historinë e shkatërrimit të një biznesmeni pas një pagese shpërblimi për rrëmbyesit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore