Sport

I shumëkërkuari Nkunku zgjedh të rinovojë me klauzolë “të ulët”


Christopher Nkunku ka rinovuar kontratën me Leipzig-un deri në verën e 2026.

Francezi u shpall lojtari më i mirë i sezonit në Bundesliga, duke lënë pas emra si Robert Lewandowski dhe Erling Haaland.

Ofertat për Nkunku-n nuk mungonin. Real Madrid, Barcelona, PSG, Milan, Bayern Munich, Chelsea dhe Manchester United të gjithë ishin në kërkim të shërbimeve të tij.

Megjithë interesin e shumtë që kishte për të, ish-lojtari i PSG-së zgjodhi rinovimin. Por, ai do të ketë një klauzolë lirimi prej 60 milionë eurosh. Lirisht e përballueshme nga shumica e klubeve që e kërkojnë.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore