Sport

I pari i FFK-së thotë se janë të gatshëm për rritjen e kapacitetit të stadiumit “Fadil Vokrri”


Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka thënë se FFK-ja e kanë të gatshëm projektin për rritjen e kapacitetit të stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, Ademi ka thënë se janë duke pritur dritën e gjelbër nga institucionet për t’ia shtuar stadiumit edhe 8 mijë ulëse të tjera.

“Të gatshëm për projektin e rritjes së kapacitetit të stadiumit ‘Fadil Vokrri’ për 8000 ulëse”.

“Presim përgjigjen nga institucionet lokale e qendrore për ta nisur realizimin e këtij projekti të rëndësishëm e të domosdoshëm”, ka shkruar Ademi.

Kujtojmë që në ndeshjet kur luan Kombëtarja e Kosovës, kërkesat janë shumë të mëdha për ta parë nga shkallët e stadiumit ndeshjen.

Megjithatë, kapaciteti prej 13 mijë e 500 ulëse nuk po del i mjaftueshëm për tifozët, ku shumë prej tyre mbesin pa i parë nga afër dardanët.

Pra, nëse vendoset që të bëhet rritja e stadiumit, atëherë “Fadil Vokrri” do të bëhej me 21 mijë e 500 ulëse.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore