Përballje

I pamposhturi Davis i jep Garcias humbjen e parë me nokaut në raundin e shtatë


Ryan Garcia pësoi humbjen e parë në karrierën e tij pasi Gervonta Davis dha një nokaut shkatërrues në raundin e shtatë në Las Vegas të shtunën.

Amerikani Garcia shpresonte të zgjeronte rekordin e tij në 24-0.

Megjithatë, 24-vjeçari u mposht pasi bashkatdhetari Davis goditi me një goditje të shkurtër majtas në trupin e tij.

“Unë jam fytyra e boksit”, tha 28-vjeçari Davis, i cili tani ka 27 nokaute në 29 ndeshje të pamposhtura.

Davis sugjeroi se fitorja e tij ishte një ngjarje po aq e madhe sa performanca e yllit të popit Rihanna në pjesën e parë në Super Bowl të shkurtit.

Ai tha: “Sapo pashë Rihanna-n të performonte në Super Bowl dhe mendoja, sikur do të isha unë një ditë, dhe ja ku jemi”.

Garcia, i cili ende nuk ka fituar një titull botëror në kategorinë e parë, tha se ishte “një nder” të isha në ring me Davis, i cili ka fituar pesë tituj botërorë në tre kategori peshe.

“Unë thjesht nuk mund të shërohesha. Më futi poshtë dhe më kapi mirë”, tha Garcia.

“Unë do të ngrihesha përsëri, por thjesht nuk munda të ngrihesha”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore