Kulturë

I jepet lamtumira e fundit Vjosa Berishës


Producentja dhe njëkohësisht organizatorja e Festivalit Internacional të filmit në Prishtinë, Vjosa Berisha, është përcjellë për në banesën e fundit këtë të enjte të 30 qershorit.

Qindra persona, në mesin e tyre edhe personalitete nga politika dhe kultura, i kanë dhënë lamtumirën e fundit regjisores së ndjerë, e cila do të prehet në varrezat e qytetit të Prishtinës.

Berisha u shua më 23 qershor, në moshën 50- vjeçare.

Ajo, para një kohe, kishte njoftuar se vuante nga sëmundja e kancerit që u shndërrua edhe në shkaktarin e vdekjes së artistes.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore