Euro 2024

Hungari-Zvicër, publikohen formacionet – Xhaka kapiten për helvetët


Një orë përpara fillimit të ndeshjes së parë të ditës së dytë në Euro 2024, janë publikuar edhe formacionet zyrtare, sa i takon takimin Hungari-Zvicër.

Hungarezët do të jenë të rreshtuar me një formacion 3-4-3, ku në portë do të jetë gardiani Gulacsi.

Mbrojtja përbëhet nga Lang, Orban dhe Szalai. Mesfusha me katër, e përbërë nga Fiola, Nagy, Xhafer dhe Kerkez.

Në të majtë të sulmit, kapiteni Szoboszlai, në të djathtë Sallai dhe në majë të sulmit, Varga.

Zvicra përgjigjet po me një formacion 3-4-3.

Në portë e nis Sommer, teksa përpara tij në mbrojtje janë Rodriguez, Akanji dhe Schar.

Mesfusha e përbërë nga Ndoye, Freuler, kapiteni Granit Xhaka dhe Widmer.

Majtas në sulm e nis Vargas, djathtas Aebischer dhe kompleton Duah.

Arbitrimi ndërkohë i është besuar sllovenit Slavko Vinçiç, ndër emrat më të spikatur të kontinentit për arbitrim.

Ndihmësit e tij janë Tomaz Klancnik dhe Andraz Kovacic. Në dhomën e VAR-it do të jetë slloveni Nejc Kajtazovic.

Rade Obrenovic është arbitri i katërt, ndërsa dy ndihmësit e VAR-it janë polakët Bartosz Frankowski dhe Tomasz Kwiatkowski.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore