• Përfundojnë takimet bilaterale në Ohër

    Kanë përfunduar takimet bilaterale në Ohër të Maqedonisë Veriore. Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, i ka përfunduar takimet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe me presidentin serb Aleksandër Vuçiç. Pas pak pritet të nis takimi trilateral Borrell-Kurti-Vuçiç. Ora e konferencës nuk është bërë e ditur, meqë nuk është e ditur [&hellip...

Të fundit nga Politikë