Sport

Greenwood bën paraqitje të rrallë, pasi shihet duke ndjekur qenin e tij


I arrestuari, ylli i Manchester United, Mason Greenwood bëri një paraqitje të rrallë në publik – pasi kapi qenin e prindërve të tij, i cili ishte larguar.

Ai është liruar me kusht nën dyshimin për përdhunim dhe kërcënime për vrasje.

Sulmuesi – i parë për herë të fundit në prill të veshur me një kapuç ndërsa ishte pas timonit të një Mercedes.

Një shikues tha: “Mason ka mbajtur një profil vërtet të ulët që nga arrestimi i tij.

“Akuzat e bëra kundër tij ishin shumë të vështira për tu përballuar për të”.

“Por prindërit e tij kanë qenë pranë tij në çdo hap gjatë këtij rrugëtimi”.

“Ata të gjithë presin që policia të marrë një vendim dhe nëse policët vendosin se ai nuk ka rast për t’u përgjigjur, atëherë ai mund të përpiqet të vazhdojë karrierën e tij futbollistike”.

Greenwood, i cili jeton në Bowdon, Gtr Manchester, u pezullua nga United pas arrestimit të tij.

Lojtari është hequr nga FIFA 22 dhe është hequr nga sponsorët Nike pas akuzave.

Football Manager 2022 gjithashtu ka konfirmuar se ai nuk do të shfaqet pas përditësimit të tyre të fundit dimëror.

Të gjitha mallrat që mbajnë emrin e numrit 11 janë hequr nga faqja zyrtare e Utd dhe shokët e skuadrës e kanë hequr atë në Instagram.

Karriera premtuese e brendshme dhe ndërkombëtare e Greenwood tani është në rrezik pas arrestimit të tij.

Në vitin 2019, ai u bë futbollisti më i ri që luajti për Utd në Ligën e Kampionëve kur doli në fushë në moshën 17-vjeçare.

Greenwood ka bërë gjithsej 129 paraqitje për Djajtë e Kuq dhe ka shënuar 35 gola.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore